Архангела Михаила, истинного воина и защитника, просят о том, чтобы соседи съехали. Кроме того, архангел поможет наставить неугомонных соседей на путь истинный и послать воинственное знамение, предупреждающее о том, что пора прекращать портить жизнь другим людям.
Архангелу Михаилу
О, святой Михаил Архангел, светлообразный и грозный Небесного Царя воевода! Помилуй нас, грешных, требующих твоего заступничества! Сохрани нас, рабов Божьих(перечисли имена),от всех видимых и невидимых врагов, Паче же подкрепи от ужаса смертного и от смущения дьявольского  и  сподоби нас непостыдно предстать перед Создателем нашим в час страшного и праведного Суда Его. О, всесвятой, великий Михаил Архистратиг! Не презри нас грешных, молящихся тебе о помощи и заступничестве твоем в веке сем и будущем, но сподоби нас там вместе с тобою славить отца и Сына и Святаго Духа во веки веков. Аминь.

Георгий Победоносец способствует налаживанию отношений между враждующими сторонами и обеспечивает сильную защиту тому, кто ее просит.

Георгию Победоносцу
Святой страстотерпче Георгию Победоносце! Как ты поверг врагов своих презлостных, так пусть и мои враги низвержены будут. Береги же меня, раба Господнего(имя)от козней врагов моих, от деяний злых, от слова недоброго, от мысли завистливой. Пусть оставят они замыслы свои нечистые да будет им прощение господне за грехи их. Пусть будет слово мое крепким да милостив господь к просьбам моим. Аминь!»

Пред иконой Божией Матери «Семистрельная»
О кто не ублажит Тя, Дево Благодатная, кто не воспоет Твое милосердие к роду человеческому. Тебе молимся, Тебя просим, не остави нас во зле погибающих, раствори любовию сердца наши и ко врагам нашим пошли стрелу Свою, да уязвляет сердца наши миром к гонящим нас. Аще мир нас ненавидит — Ты простри любовь Свою к нам, аще мир нас гонит — Ты приими нас, подаждь нам Благодатную силу терпения — без ропота перенести испытания в мире сем бываемая. О, Госпоже! Умягчи сердца злых человеков, восстающих на нас, да не погибнут сердца их во зле, — но умоли, Благодатная, Сына Твоего и Бога нашего, да умирит сердца их миром, дьявол же — отец злобы — да посрамится! Мы же, воспевая милосердие Твое к нам, злым, непотребным, воспоем Ти, о Пречудная Госпоже Дево Благодатная, услыши нас в час сей, сокрушенныя сердца имущих, огради нас с миром и любовию друг ко другу и ко врагам нашим, искорени от нас всякую злобу и вражду, да воспоем Тебе и Сыну Твоему, Господу Иисусу Христу нашему: Аллилуиа! Аллилуиа! Аллилуиа!

псалом 90
Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго водворится. Речет Господеви: Заступник мой еси и Прибежище мое, Бог мой, и уповаю на Него. Яко Той избавит тя от сети ловчи, и от словесе мятежна, плещма Своима осенит тя, и под криле Его надеешися: оружием обыдет тя истина Его. Не убоишися от страха нощнаго, от стрелы летящия во дни, от вещи во тме преходяшия, от сряща, и беса полуденнаго. Падет от страны твоея тысяща, и тма одесную тебе, к тебе же не приближится, обаче очима твоима смотриши, и воздаяние грешников узриши. Яко Ты, Господи, упование мое, Вышняго положил еси прибежище твое. Не приидет к тебе зло, и рана не приближится телеси твоему, яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя во всех путех твоих. На руках возмут тя, да не когда преткнеши о камень ногу твою, на аспида и василиска наступиши, и попереши льва и змия. Яко на Мя упова, и избавлю и: покрыю и, яко позна имя Мое. Воззовет ко Мне, и услышу его: с ним есмь в скорби, изму его, и прославлю его, долготою дней исполню его, и явлю ему спасение Мое.

Выбирай какая тебе ляжет на душу, будут слезы плачь не сдерживай, с ними и горечь уходить будет. Спаси и сохрани тебя Господь.[/size]
[/size]